Viljatusest ja viljatusravist

Kunstlik viljastamine mõjutab naise ja mehe vaimset tervist. Kuigi viimastel aegadel on ka IVF-ravi kontekstis vaimsest tervisest rohkem rääkima hakatud, ei ole see minu arvates leidnud veel nii palju kõlapinda, kui vajaks ja vääriks.

Viljatus ja viljatusravi mõjutavad inimese elukvaliteeti, igapäevalu ning paarisuhet. Viljatud paarid jõuavad IVF-ravini siis, kui kõik teised võimalused on end ammendanud. Viljatus ja ebaõnnestunud viljatusravikatsed mõjutavad enesehinnangut, inimese kehapilti, naiselikkust ja mehelikkust. Kui neile aspektidele lisada juurde ebaõnnestunud IVF-katse, võib see tähendada ärevuse tõusu ja depressiooni teket. Paar, kes proovib last saada, kogeb frustratsiooni ja pettumust, kui rasedust ei teki.

Tugi naisele ja mehele IVF-ravi erinevatel etappidel – viljatusraviga alustades, ravi saades, tulemust oodates ning pärast ebaõnnestunud katset – on oluline ning aitab ennetada toetuse puudumisest tekkida võivaid hilisemaid vaimse tervise probleeme.

Saan IVF-kogemusnõustaja ning praktiseeriva raseduskriisi nõustajana olla toeks viljatusest tulenevate murede korral ja viljatusravi ajal. Võta minuga ühendust helistades 58 900 579 või kirjutades triinu.tints@gmail.com.



Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga