fbpx

Koolitused, tugigrupid

Oskan kaasa mõelda ja rääkida järgmistel teemadel:
* viljatus ja viljatusravi
* lein ja leinamine
* lapsekaotuslein
* elu- ja arengukriisid
* vaimne tervis

Kui soovid, et neil ma teemadel koolituse või seminari vormis lähemalt räägiksin, võta minuga ühendust triinu.tints@gmail.com või 5890 0579.


Olen Viljandi Perepesas viinud läbi juturinge lapsevanematele.
7. novembril 2019 toimunud juturingi teemaks oli kiindmussuhe, kus rääkisin kiindumusest ja kiindumussuhtest, kiindumuse arengust ja erinevatest kiindmusstiilidest ning kiindumushäirest.
Teise, 26. novembril 2019 toimunud juturingi teemadeks olid distsipliin ja piiride seadmine, kus kõnelesin distsiplineerimise tähendusest, distiplineerimise põhimõtetest, distsipliini ja karistuse erinevustest ning mõjusatest distsiplineerimismeetodidest.

26. jaanuaril 2020 leidis aset MTÜ Vaikuse Lapsed poolt korraldatud väljaõppepäev uutele mälestustekarpide töötubade juhendajatele, et viia mälestustekarpide tegemisi oma töö- või kodukohta, aidates seeläbi leinas peresid. Minul oli võimalus kohalolijatele jagada oma teadmisi lapsekaotusleina kohta. Kõnelesin leina etappidest ja leinaga kaasas käivatest tunnetest, pereliikmete – ema, isa, vanema õe-venna – leinast ning leina mõjust paarisuhtele, rituaalidest ja nende olulisusest leinamise juures, sellest, kuidas leinaga toime tulla ning kust vajadusel abi leida.

2. oktoobril 2020 rääkisin vabaühenduste tulevikujuhtidele perede toetamisest raseduse ajal või vahetult pärast sündi surnud lapse puhul ja MTÜ Vaikuse lapsed tegemistest.

24. novembril 2020 oli veebikohtumine Tallinna tervishoiu kõrgkooli ämmaemanduse eriala üliõpilastega. Tunniajase kohtumise jooksul jagasin oma mõtteid leinast ning leinaga toimetulekust, tutvustasin Vaikuse laste MTÜ-d ning rääkisin oma lugu, et kuidas selleni, millega oma elus tegelen, jõudsin.

13. märtsil 2021 tutvustasin TÜ Pärnu kolledži sotsiaaltöö ja rehabilitatsiooni korralduse üliõpilastele, kellele ja milleks on raseduskriisi nõustamine mõeldud, kuidas saab nõustamisele tulla jms. Lisaks rääkisin kogemusnõustamisest ning minu tööst MTÜ-s Vaikuse lapsed ja MTÜ-s Viljatusravi tugikeskus.

15. märtsil 2021 tegin midagi sellist, mida ma veel kunagi teinud ei ole. Minu jaoks oli see kuidagi sümboolne, sest just sel kuupäeval oli mu ema sünniaastapäev.
Ma rääkisin ühes programmis osalevatele noortele oma eluteest, sh lapsepõlvest ning selle mõjutustest kujunemiseks selliseks inimeseks, kes ma täna olen. Jah, olen ka varem jaganud seikasid oma elust, aga mitte nii, mitte alates lapsepõlvest. See oli see aeg, kus mulle valikuvõimalusi ei antud, vaid pidin kohanema sellega, mis oli.
Rääkisin otse ja ausalt, ilustamata ja südamest, täpselt nii nagu kõik olnud on.


Alates 2020. aastast olen vanemlusprogrammi "Imelised aastad" koolitaja.
Oman pädevust koolitada turvalise internetikasutuse valdkonnas.